menuordersearch
cdrgraphic.ir

طراحی سایت -آموزش طراحی سایت -طراحی وب سایت

(0)
(0)
کار با ادیتور سایت

نحوه درج محتوا در ادیتور در سایت 

 

  • نکته مهم : هیچ گاه متنی را از سایت های دیگر و یا از word کپی و در این قسمت paste نکنید. اگر نیاز به کپی کردن متنی داشتید ابتدا متن را در notepad پیست کرده سپس از notepad کپی کنید و در این ادیتور paste کنید.

در اکثر قسمت ها که می خواهید محتوایی را در سایت خود قرار دهید ادیتور زیر را ملاحظه می نمایید. ( کار کردن با این بخش همچون کار با برنامه word میباشد . )

در ادامه به معرفی ابزار های این ادیتور  می پردازیم:

 

 

 

آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب لینک کردن متن : 
برای لینک کردن متن به صفحه ای دیگر ، از این گزینه استفاده می شود . برای این کار متن مورد نظر را  select  کنید و سپس بر روی  گزینه آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب بزنید . 

 


 

 

صفحه زیر باز می شود :

 

 

 

آدرس لینک مورد نظر را در قسمت url وارد کنید و سپس در قسمت مقصد ، صفحه ای که با زدن روی این لینک باز می شود را مشخص نمایید.
( در پنجره ای جدید  ، در همان پنجره و ... باز شود)

 

برای از بین بردن لینک و حذف لینک ، قسمت مربوطه را select کنید و بر روی آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب بزنید.

آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب لنگر کردن متن :

در صورتیکه بخواهید متنی را لینک به مطلبی در همان صفحه از محتوایتان کنید از لنگر کردن استفاده می شود.
به عنوان مثال امکانات کلی از یک محصول را وارد کرده اید و حال می خواهید کاربر با کلیک بر روی این عنوان به توضیحات تفضیلی که درباره آن محصول در همان صفحه نوشته اید ارجاع داده شود.

برای این کار ابتدا قسمت مورد نظر را select کنید و بر روی آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب بزنید . باکس زیر باز می شود :

 

 

حال نام مورد نظربرای آن لنگر را وارد کنید سپس پذیرش را بزنید.
بعد از این در کنار آن متن select شده یک آیکون آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتابنمایش داده می شود و یعنی لنگر کردن با موفقیت انجام شده است. ( البته بر روی سایت این آیکون نمایش داده نمی شود )
بعد از این مرحله متن دومی که می خواهیم لنگر به آن ارجاع دهد را select می کنیم و بر روی آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتابمی زنیم . حال از قسمت نوع پیوند، لنگر را انتخاب می کنیم.

 

 

سپس پذیرش را بزنید . لنگر شما ایجاد می شود.

درج تصویر در ادیتور:
برای درج تصویر در ادیتور ، ابتدا بر روی آیکون تصویر آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتابکلیک کنید حال از باکس باز شده ( در تصویر با کادر قرمز مشخص شده است ) می توانید تصویر مورد نظر را درج کنید. برای این کار به روش زیر اقدام کنید.

 

 

درج تصویر :
نکته :چنانچه از مرورگر کروم استفاده می کنید می توانید از روش زیر استفاده نمایید:
با دو بار کلیک بر روی باکس اول ( مشخص شده با فلش آب رنگ) وارد مدیریت فایل ها شده ، از اینجا در صورتی که تصویرتان را از قبل آپلود کرده اید، آن را با کلیک راست کردن روی تصویر و زدن گزینه " انتخاب " تصویر را انتخاب کنید . چنانچه هنوز تصویر را آپلود نکرده اید آن را آپلود کنید و سپس انتخاب کنید. ( در صورت نیاز به آموزش آپلود فایل مراجعه کنید.)
نکته : چنانچه از مرورگری غیر از کروم استفاده می کنید ، از آپلود فایل  آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب   استفاده کرده و تصویر خود را آپلود کنید و آدرس را در این باکس کپی کنید.( در صورت نیاز به آموزش آپلود فایل  مراجعه کنید.)
نام تصویر : در قسمت مشخص شده با فلش آبی شما نامی را مطابق با تصویرتان درج می کنید. گوگل تصویر شما را نمی شناسد با درج این نام به گوگل تصویر خودتان و ارتباطش با متن را معرفی می نمایید. پس این نام برای معرفی تصویر به موتورهای جستجو می باشد و از نظر سئو بسیار اهمیت دارد.
سایز دهی : در قسمت مشخص شده با فلش سبز رنگ ، سایز تصویر را که می خواهید در ادیتور نمایش داده شود را درج کنید.
نکته بسیار مهم : این سایز را بصورت درصدی درج کنید تا در قالب ریسپانسیو(در موبایل و تبلت) شما ایرادی ایجاد نکند.به عنوان مثال عرض را  70% درج کنید و در طول هرچیزی آمد پاک کنید .

پیوند : حال می توانید در قسمت پیوند کلیک کنید و آدرس تصویری که وارد کرده بودید را در اینجا هم درج کنید و نوع باز شدن این تصویر را مشخص کنیذ که در پنجره جدید باز شود یا همان پنجره و ... .
این امکان برای آن است که وقتی کاربر روی تصویرتان کلیک کند بتواند تصویر را با سایز واقعی مشاهده نماید.

 

 

آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب گنجاندن نویسه ویژه :
کاراکتر هایی که در صفحه کلید شما وجود ندارد را از این قسمت انتخاب کرده و در متن خود بنویسید.

 

 

آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب دردرشت ( bold ) کردن متن استفاده می شود.
آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب در خمیده ( italic )کردن متن استفاده می شود.
آموزش کار با ادیتور سایت ساز آنلاین یوتاب در زیرخط دار کردن متن استفاده می شود.

نوع فونت : از این قسمت مشخص می شود.

 

 

 

​اندازه متن : سایز متون را از این قسمت انتخاب می کنیم. 

 

 

رنگ متن : برای تغییر رنگ متون از این قسمت استفاده کنید .

 

 

 

شرکت سازنده